PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=224391}

Zorro

Kaiketsu Zorro
7,7 2 603
oceny
7,7 10 1 2603
Zorro
powrót do forum serialu Zorro

Nawet ten zorro jest jakiś taki lepszy i ma ciekawszy klimat i fabułę

ocenił(a) serial na 7
forest122

Niby tak, ale czemu on jest blondynem na białym koniu? XD ech dobra czepiam się, ale zawsze mnie to rozwalało. A po za tym anime bardzo dobre.

ocenił(a) serial na 8
Kandara

Ciesz się że jest blondynem... Japończycy równie dobrze mogli by mu dać włosy niebieskie albo zielone, to w ich kreskówkach normalka :D

użytkownik usunięty
KinoManiack

w sumie wszyscy zorrowie wyglądali do siebie przesadnie podobnie - ten sam wąsik, czarne czuprynki i w ogóle. ten na ich tle się wyróżniał.
prawie tej bai nie pamiętam, ale właśnie puściłem sobie opening i widzę że się za nią stęskniłem:P

ocenił(a) serial na 8
KinoManiack

To zależy od roku produkcji i konwencji. Kiedyś było tych kolorowych włosów znacznie mniej, a szczególnie jeśli chodzi o adaptacje klasycznych powieści i historii. Jest cała masa anime z naturalnym wyglądem bohaterów - Zorro właśnie, Tajemniczy opiekun, Ania z Zielonego Wzgórza, Pollyanna, Lady Oscar... Bardzo żałuję, że "Hrabiego Monte Cristo" nie zrobili jakieś 30 lat temu. Anime z 2004 r. z tą swoją psychodeliczną i kosmiczną konwencją mnie jedna nie zachęca.

użytkownik usunięty
milkaway

kurde, niby wszystko robią lepiej ale jednak spaprali.
chociaż czekaj - wróć.
Ciepło wspominam to z dzieciństwa, teraz ogląda mi się to mniej przyjemnie a wiele rzeczy mnie wkurza (rozbudowany wątek małego zorro, psa zorro, drugiego psa zorro - momentami się czuję jakbym oglądał Toma i Jerryego:/) pewnie dla dzieci tak koło 7-8 lat to frajda, ja co chwilę mam ochotę rozwalić ekran i nie mogę przeboleć, że nikt tego małego szczyla nie zabił jeszcze.
Bez tych elementów serial miałby dużo wad ale nawet dla dorosłych nie byłby najgorszą propozycją (uroki anime - nie patyczkują się tak z cenzurą jak urządzający strzelaniny w szkołach amerykanie i czasem widać dość dobitnie ukazaną przemoc). A tak pozostaje bajką dla uczniów wczesnoszkolnych, dla pozostałych ciepłym wspomnieniem z dzieciństwa które nie jestem pewien czy warto odświeżać^^
aczkolwiek kilka gagów wartych było czekania na nie:] Tak czy inaczej jestem w połowie, większość odcinków jaką dotąd widziałem była czerstwa, większość pozostałych też pewnie będzie ale pociesza mnie, że może jakiś wielki finał dobry się trafi...

ocenił(a) serial na 8

Haha, no niestety, czasem wspomnienia okazują się lepsze od rzeczywistości albo po prostu nie wytrzymują próby czasu.
Ja ostatnio powtórzyłam sobie "Tejemnicze Złote Miasta" jako że nowy sezon właśnie produkują i moim zdaniem tamten serial się nie zestarzał. Nawet "przemoc" mnie parę razy może nie tyle zszokowała, ale zdrowo zaskoczyła - w samym anime, jak i filmikach doumentalnych na koniec odcinka. ;]

użytkownik usunięty
milkaway

powiem szczerze - dobre odcinki Zorra (29 za mną i najlepszy zdecydowanie o byłym nauczycielu szermierki Diega) są dobre. Ogólny pomysł bardzo dobre a anime nie tyle się zestarzało co mam gównianą jakość bo sama animacja jest oki.
Mimo wszystko jest to produkcja dla dzieci więc elementy które mnie teraz wkręcają przegrywają ilościowo z teletubisiowością (przesadzam ale nie bardzo).
Ze 2 lata temu odświeżyłem sobie na youtubie generała daimosa i też mnie rozczarował. Tam pchający się na pierwszy plan wątek miłosny Kazui i Eryki robił z tej dobrej, pouczającej (bez nadętego moralizatorstwa raczej - pacyfistyczną wymowę wiadać jak chce się ją zobaczyć albo się wie, że powinno jej tam szukać^^) historii. Tutaj na szczęście losy Lolity i Diega nie są tak kretyńskie, szkoda że sama historia to ciąg oderwanych od siebie wzajemnie przygód, przegrywa to z zamkniętą historią z Daimosa. Zobaczymy, parę odcinków pozytywnie mnie zaskoczyło i budzi nadzieję, że będzie lepiej, przynajmniej kilka wątków komediowych się nie zestarzało (ale większość była robiona w celu rozśmieszania dzieci poniżej lat dziesięciu^^)

ocenił(a) serial na 9

drogie żuczki ... to już nie te czasu gdy się ganiało po podwórku a potem biegiem do domu na Polonia1 oglądać bajki. warto po prostu nie zabijać wspomnień i pamiętać, że kiedyś w tv leciało coś, co przyciągało a nie odpychało.

milkaway

Robili nową serię TZM? :O
Kiedy, jak? Muszę poszukać info.

ocenił(a) serial na 7
MotherHedgehog

Ja jestem po pierwszym odcinku. Jak narazie, najbardziej rozwaliło mnie przebieranie się Diega w ciuchy Zorra. Transformacja prawie jak w Czarodziejce z księzyca.....sorry ale jak dla mnie żenada. Nie mniej cała fabuła zapowiada się ciekawie. Z animowanych Zorro oglądałam kiedyś wersję, którą puszczała kiedyś TVN. Porównuje japońskiego z nią i wersją z 1957. Obejrzę więcej odcinków to napiszę coś więcej,

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones