PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110859}

Zorro

7,6 12 248
ocen
7,6 10 1 12248
Zorro
powrót do forum serialu Zorro

Od 10 listopada na stacji PULS 2 o godzinie 19:00 będzie można znowu oglądać "Zorro". Super, bo o ile dobrze pamiętam, ostatni raz serial był powtarzany jakieś 8 lat temu.

ocenił(a) serial na 10
midi0210

Niestety, patrzę na kopię, która ma Puls 2 i ręce można załamać - nie, że pokoloryzowana, ale ...nieostra, jakby ktoś obiektywu nie nastawił na ostrość - straszne to. Nie jest to usterka mojego telewizora, bo inne programy w Pulsie 2 są odpowiedniej jakości. A powtórka tego serialu była w telewizji naziemnej, nawet może pół roku temu, nie pamiętam w jakiej konkretnie TV.

Wydmin

Obraz jak na lata do przyjęcia, gorzej jest z lektorem, którego się czasami po prostu nie rozumie.

ocenił(a) serial na 10
wesstman1

Chyba jednak ta nieostrość to wina TV, która kupiła tę kopię. Często TV ATM ma gorsze kopie filmów, nie wiem , jak to wygląda w praktyce, czy kupuje się ...gorsze kopie? Bo ja pamiętam ten serial OSTRY, to nie może wynikać z wieku filmu (bo pisałem wyżej o radykalnym rozjeżdżaniu się konturów rzeczy i postaci, nie pewnej mniejszej rozdzielczości właściwej starym filmom).

Wydmin

Przykro to wszystko słyszeć... [Sama nie mogę oglądać, bo w mieszkaniu studenckim nie mam telewizora.]
Tak właśnie można spaprać odbiór nawet dobrego filmu - wystarczy kiepska jakość i źle nagrany lektor. :(
Pewnie jest jakieś rozwiązanie - trzeba by kupić dobrą kopię (istnieją odnowione wersje - sama taką mam) i nagrać lektora jeszcze raz. Tylko że to oznacza dodatkową robotę! Komu by się chciało zrobić coś takiego dla starego serialu :(.

ocenił(a) serial na 10
midi0210

W Tvp2 mieliśmy idealnie dobrany lektor . dziwie się czemu Puls postanowiło zrobić nową wersje zamiast odkupić ja od TVP , co do jakości obrazu u mnie jest wszystko w porządku

Wydmin

Trochę odbiegam od tematu, ale proponuję kupić nowy odbiornik TV. Jakość obrazu nie różni się zbytnio od kopii znanej z TVP - a jak na film z lat 50-tych, obraz jest całkiem niezły. Gorzej z lektorem - moim zdaniem zawiniła firma robiąca podkład dźwiękowy, bo jeśli lektor nie ma wyraźnego, barwnego głosu, to wystarczyło zwiększyć głośność kwestii czytanych przez tego lektora.

ocenił(a) serial na 10
wesstman1

Hm...- teraz i wcześniej włączyłem na Puls 2 i inne filmy są normalne, ostre. Już sam nie wiem, o co chodzi.

ocenił(a) serial na 10
midi0210

Telewizja Puls przerwała emisje serialu po 10 odcinkach , brawo !

kubala102

Tak się cieszyłam, że serial znowu leci w TV, a tu taka lipa... -.- na fanpejdżu Puls 2 napisali, że zdjęli serial z anteny i nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wróci...

kubala102

Dobrze wiedzieć. Dowiedziałam się przypadkiem z miesiąc temu, że Zorro jest w telewizji, do tego nie żadne anime, szukałam i szukałam, ale już w programie nie było.

ocenił(a) serial na 8
Vettii

Teraz odcinki są też na stronie ki*oman.tv...A oglądałeś może wersję tego serialu z 1990?

christinearron

Ten z Duncanem Regehrem? Nie.

ocenił(a) serial na 8
Vettii

Szkoda bo pamiętam go jak przez mgłę. Niedawno weszłam na filmwebowy profil Zorra z Duncanem i tam ludzie rozpływają się nad wyższością Zorra z 1990 nad tym disneyowskim z 1957.

To jeden z obszernych tematów: http://www.filmweb.pl/serial/Zorro-1990-132125/discussion/Zorro..,373322

christinearron

Całkiem możliwe, bo ten z Guyey Williamsem był Disneyowski, przez co naiwny, co się może po latach nie podobać.
Mnie się np. podobała też wersja filmowa z 1920. Zorro lepiej się tam maskował.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones